Nasi klienci często zastanawiają się nad wyborem wypełnienia w kurtce. W naszej ofercie znajdą Państwo identyczne modele kurtek różniące się tylko wypełnieniem. Kurtki z wypełnieniem puchowym oznaczone są literami FX na końcu kodu, pozostałe modele tylko literką F.

Pierwszą różnicę możemy zauważyć w cenie. Modele z wypełnieniem puchowym są droższe. Puch posiada lepsze właściwości zatrzymywania ciepła więc kurtka jest cieplejsza i zaczyna nas grzać od razu po założeniu, przy wypełnieniu syntetycznym na efekt grzania musimy chwilę poczekać. Następną zaletą jest waga kurtki - wypełnienie puchowe jest lżejsze a co za tym idzie mamy większy komfort użytkowania w szczególności gdy zdecydujemy się na zakup jednego z grubszych zimowych modeli. Kurtka puchowa zajmie również mniej miejsca po złożeniu.

W ofercie posiadamy także kurtki z wypełnieniem syntetycznym (ze sztucznego puchu), które są tańszą alternatywą. Struktura tego wypełnienia przypomina prawdziwy puch, są to cząsteczki wysokiej jakości miękkiej ociepliny, które podobnie jak puch i pierze są ruchome. Często na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić czy to prawdziwy puch czy „fake pearl down” (sztuczny perłowy puch). Kurtki te są nieco cięższe od kurtek puchowych. Pod względem ilości zatrzymywanego ciepła również doskonale spełniają swoją funkcję. Dużym plusem jest odporność takich kurtek na wodę. Wypełnienie syntetyczne nie straci swoich właściwości cieplnych w czasie deszczu podczas gdy puch może się nieco zbić i stracić na objętości. Konserwacja kurtki jest łatwiejsza a sama kurtka szybciej wysycha. Kurtki z wypełnieniem syntetycznym będą doskonałym wyborem dla osób uczulonych na puch.